אהבה חזקה – איך תדעו שזה מה שיש לכם?

Brown Sand Love Text on Seashore

רוב האנשים שואלים את עצמם את השאלה האם יש להם אהבה חזקה, ובנוסף הם מעוניינים לדעת האם זו אהבה חזקה הדדית. אם נמצאים בזוגיות ממושכת עשויים להרגיש בסימני דעיכה של רגשות האהבה המאפיינים את תחילת הקשר ובשלב זה ניתן לחזק את הקשר הזוגי ולהעצים את האהבה מחדש. איך תדעו באמת שיש לכם אהבה עוצמתית וחזקה? אורית רייטר, מאמנת ויועצת לזוגיות טובה יותר הכינה כתבה בנושא שמעסיק רבבות נשים וגברים בארץ וברחבי העולם.

 

כמה חזקה האהבה שלכם?

מחקרים רבים בדקו מהי אהבה ומה גורם לאנשים לומר שהם מאוהבים. נכון, בדרך כלל כאשר אתם חווים אהבה חזקה אתם מרגישים נפלא בכל הגוף, יש תחושה של פרפרים בבטן, מתמלאים באנרגיה חיובית, מחייכים רוב הזמן גם ללא סיבה, המחשבות מתרוצצות במוח והן עוסקות בעיקר בבן או בבת הזוג שבהם מאוהבים, ובדרך כלל מרגישים כמו ברכבת הרים.

בתוך כך, חשוב לזכור כי אהבה דורשת תחזוקה, בדיוק כמו מערכת יחסים, ולאחר שנמצאים בזוגיות ממושכת יחסית, לרוב חווים סימני דעיכה באהבה ובתשוקה. בשלב זה יש לא מעט זוגות שפונים לטיפול או ייעוץ זוגי במטרה לחזק את האהבה בין בני הזוג ולחזק את הקשר ביניהם. כלומר, עדיף להגיע לטיפול ולייעוץ זוגי לפני שנקלעים למשברים במערכת היחסים, ובעזרת הטיפול או הייעוץ אפשר לחזק את אש האהבה, ליהנות מתחושה נפלאה של אהבה הדדית וניתן לחזק את הקשר ולצמוח ממנו יחדיו.

 

איך יודעים שהאהבה חזקה והדדית?

אם אתם רוצים לדעת האם האהבה שיש לכם היא חזקה והדדית עליכם לעצור לרגע ממרוץ החיים, להיות מודעים לרגשות הפנימיים ואתם יכולים לשאול את עצמכם שאלות כגון:

  • האם אתם רוצים להיות במחיצת בן או בת הזוג כל הזמן?
  • האם התחלתם להשתמש במילה אנחנו יותר מהמילה אני?
  • האם אתם מוכנים להקריב זמן, רגשות ומשאבים שונים עבור בן או בת הזוג?
  • האם אתם מביטים בעיניים של בן/בת הזוג כאשר אתם מדברים?
  • האם קשה לכם להיפרד מבן או מבת הזוג גם כאשר אתם הולכים לעבודה?
  • האם יש ביניכם משיכה גופנית עזה ותשוקה גבוהה?
  • האם בן/בת הזוג הפכו למרכז חייכם?
  • האם יש לכם רק דברים טובים וחיוביים לומר על בן או בת הזוג שאתם מאוהבים בהם?

חשוב לדעת כי יש פנים רבות לאהבה, לכן היא אינה נראית באופן דומה עבור כולם, ויש להבחין בין רגשות המביעים בעיקר תשוקה לעומת אהבה חזקה שיוצרת בסיס איתן למערכת יחסית לטווח הארוך, וללא ספק המטרה היא למצוא אהבה מלאה בתשוקה הדדית.

 

האם יש דרכים לחזק את האהבה ואת הקשר?

בהחלט כן. אורית רייטר מסבירה כי אהבה חזקה והדדית היא דבר שניתן להשיג בחיים, וכאשר מוצאים אהבה חייבים לתחזק אותה כדי לבנות מערכת יחסית ארוכת טווח ומלאה בתחושות של אהבה. חיזוק האהבה אפשרי במסגרת טיפול או ייעוץ זוגי, וכל אחד יכול לעבוד על חיזוק קשר והעצמת האהבה, מאחר שחשוב לזכור כי בני הזוג החלו את דרכם כאוהבים, והם נמצאים יחד בגלל האהבה החזקה.

לכן, אם מרגישים דעיכה ברגשות האהבה כדאי לשוחח על הנושא עם בן/בת הזוג, לבצע שינויים בחיים כדי להפגין את האהבה כלפי בן/בת הזוג, לקבוע דייט שבועי, לעסוק בפעילויות מהנות משותפות, ולעורר את האהבה בדרכים שונות. בעזרת ייעוץ וטיפול זוגי אפשר לחזק את הקשר ולהעצים את האהבה, וכך למעשה בני הזוג זוכים לזוגיות מלאת אהבה ותשוקה, בדיוק כמו בסרטים הרומנטיים.

פוסטים נוספים

רוצים להכיר על עוד אפשריות איך לשפר את היחסים שלכם בזוגיות
מוזמנים עכשיו, שיחת יעוץ בת 20 דקות (ללא עלות) מחכה לכם כאן
כדי להתייעץ ולקבל תשובות לשאלות בזוגיות ובכלל ביחסים

גלילה לראש העמוד

האם כבר עשית שאלון אבחון?

דילוג לתוכן