ייעוץ זוגי

מגיעים אלי זוגות רבים לייעוץ זוגי עם 'בטן מלאה' על הצד השני – כל אחד מהצדדים מטיח תלונות וטענות כלפי האחר. ואני שואלת: מה המטרה? להכאיב לצד השני? לפרוק מתח וכעסים? לייצר שינוי? אני לא בטוחה שזאת הדרך כדי לרתום את השני לפעולה כי מה הוא שומע? שהוא לא בסדר, שהוא לא טוב עבורך וכמה שאת מאוכזבת ממנו. 

 

נשמע לך מוכר? ומה זה עושה לך בבטן אחרי שפרקת? אולי סוג של הקלה רגעית ומה אחר כך? האם את אוכלת את עצמך בייסורים? ומה זה עושה לביטחון שלו? לערך העצמי שלו? האם כך תייצרי את השינוי שאת מייחלת לו?

סימולציות ומקרים כאלה אני מעלה באופן תדיר אצלי בקליניקה לייעוץ זוגי ואני רוצה לחזור איתכם רגע לבסיס ולשאלות שבוודאי מנקרות לכם בראש: מה זה ייעוץ זוגי? מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי? מדוע כדאי לפנות ליועצת זוגית על מנת להתמודד עם קונפליקטים במהלך חיי הנישואין? מה תפקידה של יועצת זוגית וכיצד היא יכולה לסייע לבני הזוג? מה קורה במסגרת הליך הייעוץ ומה חשוב שהיועצת תדע עליכם לפני הייעוץ?

ובכן, בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות פונים לשירותיה של יועצת זוגית כדי לשמור על שלמות הזוגיות והמשפחה ועל מנת לפתור בעזרת ליווי מקצועי קונפליקטים שונים בנושאים רגשיים, חברתיים, מיניים וכלכליים.

בעיני, הזוגיות היא זירה דינמית הנתונה לשינויים רבים ולמשברים לאורך השנים, לכן בנקודות זמן מסוימות בחיי בני הזוג טבעי כי זקוקים לעזרה מקצועית. בעזרת ייעוץ זוגי ניתן לקבל כלים לפתרון המשבר, להבין את מקור הבעיה בין בני הזוג, לשקם את הזוגיות באחוזי הצלחה גבוהים מאוד, לגשר על הבעיות, לחיות בהרמוניה ולהוביל את המשבר למקום של צמיחה.

יועצת זוגית היא אשת מקצוע שיודעת לפענח מצבים שבהם נדרש טיפול זוגי, ותפקידה לייעץ לבני הזוג לאחר ניתוח המקרה והבנה כיצד לשקם ולשפר את היחסים, לגשר על תפיסות, להימנע משיפוטיות ולהביא להרמוניה בזוגיות.

מה זה ייעוץ זוגי?

באופן כללי, הליך ייעוץ זוגי נועד לבדוק כיצד ניתן לשקם ולשפר את מערכת היחסים בין בני הזוג. חשוב לזכור כי בעשורים האחרונים גברו שיעורי הליכי הגירושין והפרידה בעולם המערבי, וזוגות רבים שנקלעו למשברים מיהרו להחליט על פרידה. בעזרת יועצת זוגית מנוסה ומומלצת ניתן להבין את המקור לבעיות בין בני הזוג, לפתח ערוץ תקשורת בריא, לשנות דפוסי התנהגות, לעודד תהליכי צמיחה ושינוי בחיי זוגיות ולשמור על שלמות המשפחה.

לאחר הליך ייעוץ זוגי, תפקידה של יועצת זוגית להמליץ לבני הזוג שנקלעו למשבר כלשהו האם להמשיך לטיפול זוגי פרטני, לבד או ביחד, ובנוסף בעזרת היועצת ניתן להבין האם יש מקום לחוזה חדש בין בני הזוג כדי להתיר קשרים, לשפר תקשורת ולשנות דפוסי התנהגות על מנת לשקם את היחסים וליהנות מקשר בוגר, עמוק ואוהב יותר, ולמעשה להחזיר את הפרפרים בבטן והתשוקה שגרמה מלכתחילה לסיפור האהבה של בני הזוג.

מה תפקידה של יועצת זוגית ביניכם?

זוגות רבים מחליטים להפריד כוחות ולא להתמודד עם קשיים בזוגיות. לכן, בעזרת יועצת זוגית מנוסה ניתן לעבור הליך של ייעוץ זוגי כדי להימנע מפרידה וגירושין, והליווי המקצועי מאפשר לבני הזוג לחיות בהרמוניה, לפתור בעיות בזוגיות, להחזיר את אש האהבה ולשקם את הזוגית.

מתי פונים לייעוץ זוגי?

אחת מהטעויות הנפוצות של זוגות בישראל היא להגיע לייעוץ הזוגי כאשר חווים משבר חמור במערכת היחסים, לעיתים לאחר שאחד מבני הזוג מאיים לעזוב את הבית או כאשר בני הזוג נמצאים כבר בהליך פרידה. לכן, מומלץ לפנות לייעוץ זוגי כאשר יש קשיי תקשורת בין בני הזוג, בעקבות פגיעה באמון באחד מבני הזוג, חשד או האשמות על רומן מחוץ לקשר, מריבות בלתי פוסקות בבית, היעדר ביחסי מין למשך תקופה ארוכה (ייעוץ מיני זוגי) וכד'.

חשוב לזכור כי אין קורסי הכנס לניהול מערכת יחסים וזוגיות תקינה, ורוב הזוגות זקוקים לעזרה מקצועית בגלל אתגרי הזוגיות שגם כך הם דרמטיים ודינמיים. לכן, אין להמתין למשבר ועדיף לפנות לייעוץ זוגי כדי לרכוש ידע, מיומנויות וכלים לניהול זוגיות יציבה וטובה.

איך מתבצע הליך הייעוץ?

בהליך ייעוץ זוגי אני נחשפת לתמונה הגדולה של חיי הזוגיות שלכם ובעזרתה אנחנו עובדים באופן ממוקד לאיתור דפוסי התנהגות שאינם משרתים את אתכם. בצורה כזו ניתן להצביע על בעיות ולשחרר כעסים בזוגיות. בהליך הייעוץ מקבלים הסברים על דפוסים המעכבים את הקשר ויוצרים תסכול ובעיות, לומדים להכיר טוב יותר אחד את השני, מפתחים אינטימיות רגשית ומקבלים כלים להתמודדות עם שוני ופערים בקשר הזוגי.

בהליך זה קובעים סדרה של מפגשים משותפים אך יש גם פגישות פרטניות לכל אחד מבני הזוג. במקרים מסוימים הטיפול יהיה רק עם אחד מבני הזוג.

עד כמה יכול להועיל ייעוץ זוגי?

מאוד! ואני אגלה לכם סוד – הוא לא חייב להיות זוגי! אפשר לבוא לייעוץ זוגי גם לבד. מספיק שרק אחד מבני הזוג לוקח על עצמו את האחריות להשתנות ולשפר את הזוגיות בכדי שהדברים ישתנו. אם אחד מבני הזוג לוקח אחריות לשינוי, בן/בת הזוג כבר יצטרפו אחריו ויאמצו את השינוי שהוא או היא מובילים. זה עובד כמו קסם! תנסו את זה ואני מבטיחה לכם שיש בזה את הכוח והיכולת לשנות את הזוגיות שלכם מקצה לקצה.

עוד חשוב לומר שהייעוץ הזוגי דיסקרטי ומחייב את בני הזוג להיות פתוחים ונכונים לשינוי בדפוסי התנהגות. הייעוץ לא נועד לפתור את הבעיות אלא רק למפות את התמונה הגדולה ולהבין כיצד ניתן לשקם את היחסים ולשמור על שלמות המשפחה. אם יועצת זוגית מבינה כי יש מקום לשיקום היחסים היא יכולה להמליץ על טיפול או אימון זוגי.

מה חשוב שאדע עליכם?

הצלחת הייעוץ הזוגי מושפעת בין היתר מרמת הפתיחות והתקשורת של כל אחד מבני הזוג, לכן חשוב לנהל שיחות פתוחות ולשקף מחשבות ותחושות לגבי בן או בת הזוג ורצונות אישיים מבחינת הזוגיות. היועצת חייבת לקבל תמונה מלאה כללית על מערכת היחסים כדי להציע פתרונות מעשיים וישימים.

אני כאן כדי להציע תהליך ממוקד שישנה את כל מה שחשבת על הזוגיות שלכם. אני כאן כדי לזקק את המחשבות והרצונות שלכם ולייצר את תמונת הזוגיות האידיאלית שציירתם לעצמכם. רוצים לייצר שינוי בזוגיות שלכם? בואו נדבר!

אני כאן להגיד לך שהמפתח לשינוי נמצא בתוכך. שאנחנו משנות גישה, הם גם משתנים.  בוודאות! אז מה עושים? במקום ביקורת תפני אליו בבקשה ושתהיה מלווה בחיוך פנימי שלך. גם אם זה קשה בראש, "תשחקי אותה" כדי לאמן את המוח אחרת ואז תאמרי משהו בסגנון: זה בסדר אם אתה תוכל להוציא את הכלים מהמדיח? ככה אוכל להתפנות ל…

ואחרי שאמר 'כן'… תני לו חיבוק. ואם ראית שהוא גם ניקה את השיש וביצע עוד כמה עבודות במטבח תאמרי לו כמה העזרה שלו תרמה לך ומה זה גרם לתחושה שלך. הדגישי לו את המאמץ ולא את התוצאה ככה בהכי פשוט, הכי קצר והכי מכבד. וזה כבר סימן שאת לא לוקחת אותו כמובן מאליו.

 

למידע נוסף ולתיאום פגישת הכרות אנא צרו קשר באמצעות הטלפון או בעמוד צור קשר

גלילה לראש העמוד

האם כבר עשית שאלון אבחון?

דילוג לתוכן